Pro média

O nás

Iniciativa Hlavák vznikla v roce 2015 v reakci na příjezd uprchlíků ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu. Na Hlavním nádraží v Praze působíme již téměř 7 let a za tuto dobu jsme pomohli více než desetitisícům uprchlíkům. V současnosti jsme jedinou organizací, která na nádraží koordinuje a poskytuje pomoc uprchlíkům z Ukrajiny, Sýrie a lidem z dalších zemí.

Pomáháme s orientací na místě, poskytováním informací a základní humanitární pomoci. Jako Iniciativa Hlavák pomáháme lidem na útěku bez ohledu na národnost a je pro nás závazný náš etický kodex.

Kontakty pro média

DŮLEŽITÉ – Žádáme všechny novináře*ky, aby na nádraží chodili natáčet reportáže a dělat rozhovory POUZE po předchozí domluvě. Z kapacitních důvodů je nutné se dohodnout na čase, kdy vám bude dobrovolník*ice věnovat čas. Vzhledem k povaze dobrovolnické práce na nádraží je pro nás ad hoc kontakt s médii koordinačně náročný.

 e-mail: media@iniciativahlavak.cz

Upozorňujeme, že z důvodu ochrany uprchlíků v tuto chvíli neumožňujeme dobrovolničení novinářům bez předchozí dohody. Stejně tak je zakázáno chodit vypomáhat za účelem propagování politických kampaní. Děkujeme za pochopení.

Struktura Iniciativy Hlavák

Chcete-li kontaktovat přímo koordinátory Iniciativy Hlavák, neváhejte se na ně obrátit na mailu koordinator@iniciativahlavak.cz

Koordinátoři Iniciativy Hlavák UA agendy:

Veronika Dvorská (nádraží) 
Anežka Gündogdu
Eli Jirman

Jan Škop (humanitární kemp)

Koordinátoři pomoci lidem z detencí:

Mlada Hošková 
Tadeáš Binek

Kompletní koordinační struktura Iniciativy Hlavák